Kontakt

Valbo Transport AB

Kryddstigen 25
802 92 Gävle

Tel: 026-665260
E-post: trp@valbotransport.se, info@valbotransport.se
Ulf Johansson
Ägare, Ansvarig trafik Valbo,  Kundansvarig Valbo
​​​​​​​Bemanning Valbo


026-665264, 070-8999005
ulf.johansson@valbotransport.se
Christina Eriksson
Ägare, Ansvarig Valbo, Personalansvarig Gävle

026-665263, 070-8999003
christina.eriksson@valbotransport.se
Helene Jansson
Admin transportavdelning, Valbo Reklamationer, Ansvarig Bussgods Gävle

026-665265, 070-8999012
helene.jansson@valbotransport.se
Rick Johansson
Transportledare Valbo

026-665267, 070-8999099
rick.johansson@valbotransport.se

Metab

Timmervägen 6
​​​​​​​857 53 Sundsvall

Tel: 026-665260
E-post: metab@valbotransport.se, info@valbotransport.se​​​​​​​

Besöksadress

Sundsvall: Timmervägen 6
Östersund: Trådvägen 15
Helen Johansson
Ägare, Ansvarig Metab,
Personalansvarig Sundsvall/Östersund/Söderhamn


026-665266, 070-8999004
helen.johansson@valbotransport.se
Olle Nordin
Ansvarig trafik Metab, Kundansvarig Metab

070-8999062
olle.nordin@valbotransport.se
Joel Smedman
Transportledare Metab

070-8999084
joel.smedman@valbotransport.se
Alberto Sanchez
Ansvarig Metab Arla-trafik

070-8999067
alberto.sanchez@valbotransport.se
Janne Kornijenko
Bemanning Metab Sundsvall/Söderhamn

070-8999066
janne.kornijenko@valbotransport.se
Jan Myhrgren
Fordonsansvarig Metab
​​​​​​​
070-8999069
jan.myhrgren@valbotransport.se
Calle Nilsson
Bemanning Metab Östersund, Transportledare Metab Östersund

070-8999098
calle.nilsson@valbotransport.se
Andreas Fernström
Bemanning Söderhamn

070-8999085
andreas.fernstrom@valbotransport.se